Co stoi za coraz większą popularnością platform internetowych w stosunku do tradycyjnej telewizji?

Od kilku lat można zauważyć popularyzację platform internetowych, które zdobywają większe zainteresowanie wśród odbiorców niż tradycyjna telewizja. Oczywiście niewątpliwie przyczynia się do tego kilka czynników, o których już zaraz sobie powiemy. Warto poruszyć ten temat publicznie i wspólnie zastanowić się, dlaczego tak się dzieje i czy jest to dobry kierunek dla kultury i nie tylko?

Czym wyróżniają się platformy internetowe VOD?

Jednym z wielu powodów, dzięki którym na popularności zyskują platformy internetowe jest bardzo potrzebna cecha w dzisiejszych czasach, a więc mobilność. Odbiorca nie musi nawet posiadać telewizora, aby obejrzeć swój ulubiony serial. Wystarczy telefon, laptop, czy też tablet. Nowoczesne platformy streamingowe, platformy VOD lub serwisy z telewizją online oferują usługi w wysokiej jakości na każdym urządzeniu w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy tylko internet. Ponadto użytkownicy mają dostęp do filmów, seriali i programów 24/h. Ponadto w dniu premiery danego serialu na świecie, platforma ma już do niego dostęp.

Wymienione wcześniej fakty to z pewnością czynniki i argumenty, które dają ogromną przewagę platformom internetowym nad telewizją tradycyjną. Szczególnie w obecnych czasach, gdy ludzie skłaniają się coraz częściej ku wygodnym rozwiązaniom oraz prostocie w użytkowaniu. Następną istotną cechą, którą warto wyróżnić, a mało osób ją zauważa na pewno jest cena. Koszt platformy jest mniejszy niż opłacanie abonamentu telewizyjnego. Niektóre z platform internetowych są nawet bezpłatne. Oczywiście są one często dosyć okrojone pod względem funkcjonalności, czy też jakości dostępnych materiałów, jednak dla sporej liczby internautów jest to i tak zadowalająca oferta.

Trzeba również zwrócić uwagę na różnorodność kategorii jaką oferuje serwis internetowy posiadający w ofercie zarówno kanały telewizyjne, filmy, seriale i wiele więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od filmów akcji, komedii romantycznych po bajki dla dzieci.

Dodatkowe atuty internetowych platform VOD, których na próżno szukać w tradycyjnej TV

Na koniec warto wspomnieć także o filmach i serialach na wyłączność. Nowoczesne platformy internetowe VOD często produkują własne filmy oraz seriale, które emitowane są jedynie na ich platformach. To powoduje, że osoby chcące obejrzeć dany film, serial, dokument lub inną twórczość, muszą po prostu skorzystać z oferty danej platformy internetowej. Tradycyjna telewizja zazwyczaj nie posiada takich możliwości, przez co nie cieszy się ona takim zainteresowaniem. Podsumowując platformy VOD online są wygodniejszym rozwiązaniem, z bardziej szeroką ofertą, a także dostarczającym rozrywki osobom o różnych zainteresowaniach i dla każdej grupy wiekowej.