Wspomnień czar – ostatni koncert Linkin Park w Polsce

Linkin Park na stałe zapisał się w historii muzyki. I to nie tylko swojego gatunku, lecz całej branży. Do dziś sporo osób słucha piosenek amerykańskiego zespołu muzycznego, który wykonywał zarówno muzykę metalową, jak i rockową. Początki amerykańskiego zespołu sięgają 1996 roku, kiedy to powstał on w Agoura Hills w Kalifornii. Prawdziwa popularność i sława spadła na muzyków w 2000 roku, kiedy to wydali oni pierwszy album Hybrid Theory.

Ostatni koncert zespołu Linkin Park w Polsce

15 czerwca 2017 nieistniejący już dziś zespół nu metalowy Linkin Park, zagrał ostatni w Polsce koncert. Koncert ten miał miejsce w krakowskiej Tauron Arenie. Była to piąta i zarazem ostatnia wizyta tej legendarnej kapeli w Polsce. Koncert w Krakowie zgromadził tysiące fanów głodnych kawałków granych przez Linkin Park. Kto mógł wtedy przypuszczać że już za kilka dni, wokalista Chester Bennington popełni samobójstwo? Raczej nikt. Dlatego też dziś wszystkie osoby będące na tamtym historycznym koncercie w Krakowie na pewno będą pamiętać o nim do końca życia.

Wyjątkowa atmosfera podczas trasy koncertowej

Jako support przed Parkami wystąpił Machine Gun Kelly, który również towarzyszył Chesterowi I Mike’owi Shinodzie podczas jednego z kawałków. One more light, to tytuł ostatniej płyty oraz ostatniej trasy koncertowej promującej ten album. Po raz pierwszy podczas tej trasy, Chester zszedł do publiczności, śpiewał razem z nimi. Czy już wtedy wiedział że widzi się z fanami ostatni raz? Być może tak i na pewno nie można tego wykluczać. Nie ulega wątpliwości że zostawił po sobie niesamowita pustkę, a miliony fanów zespołu na całym świecie, do dziś ze wzruszeniem wspominają te niesamowite momenty. Z każdym kolejnym rokiem wierni fani wspominają zarówno amerykański zespół Linkin Park, jak i wokalistę Chestera Benningtona.