Czy warto iść na studia w dzisiejszych czasach?

Młodzi ludzie niejednokrotnie mają problem z podjęciem decyzji, czy aby na pewno rozpoczęcie studiów to dobra decyzja. Często jest tak, że to raczej rodzice bardzo mocno naciskają na to, aby ich pociechy rozpoczęły naukę na uczelniach wyższych. Jednak czy studia są na pewno dobrym wyborem, gdy młoda osoba sama nie jest do nich przekonana?

Nacisk ze strony rodziców! Co robić?

Rodzice wraz z przyjściem na świat ich pociech bardzo często snują najbardziej rozmaite plany co do ich życia i przyszłości. Jednak wraz z biegiem czasu, dziecko zaczyna dorastać i nie zawsze zgadza się w pełni ze zdaniem dorosłych. Do najczęstszych sporów dochodzi właśnie w kwestii studiów.

Osoba młoda bardzo często w okresie dojrzewania nie ma jeszcze zbyt mocno sprecyzowanych planów. Z tego też powodu rozpoczęcie przez nie studiów na ściśle określonym kierunku wydaję się dla nich po prostu niekorzystne. Młode osoby niejednokrotnie wolą spróbować młodzieńczego życia po swojemu bądź też wolą oddać się pasji, której rodzice nie rozumieją do końca.

Konflikt w aspekcie studiów na linii dziecko-rodzic jest bardzo częstym przypadkiem i nie zawsze kończy się on happy end’em. Z tego też powodu młode osoby powinny przede wszystkim słuchać swojego serca i tego co im podpowiada intuicja. Każdy z nas ma jedno życie i właśnie to, że możemy podejmować indywidualne oraz samodzielne decyzję czyni je tak naprawdę pięknym.

Czas na studia jest zawsze!

Młode osoby często dochodzą do różnych wniosków, którymi raczej argumentują decyzję o nie rozpoczynaniu studiów od razu po ukończeniu szkoły średniej. Jeśli ktoś ma własny pomysł na siebie, bądź zarabia już nawet pierwsze pieniądze na swojej pasji, to pójście na studia może kompletnie zniszczyć zapał i chęć do życia, który buzuje w nas właśnie poprzez pasję.

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć studia w późniejszym czasie, gdy będziemy mieli pewność co do tego, że właśnie teraz jest odpowiedni moment na poświęcenie swojego czasu dla nauki.
Wydaje się, że jest to najbardziej rozsądna decyzja, aby w późniejszym czasie nie żałować tego, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy czy też tego, że nie poszliśmy za głosem swojego serca.