Awaria nadajników Radia Maryja przyczyną kilkugodzinnej nieaktywności?

W piątek 2 lipca doszło do niespodziewanej awarii nadajników Radia Maryja. Z tego powodu praktycznie w całej Polsce wystąpiła przerwa w transmisji. Jedynymi miejscami, gdzie Radio Maryja odbierało bez zakłóceń była Warszawa oraz okolice. Oprócz tego słuchacze mogli bez problemów skorzystać także z internetowego streamu oraz transmisji za pośrednictwem DAB+.

Awaria nadajników radiowych

Do tej pory oficjalnie nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących wystąpienia awarii. Co więcej, sama stacja także nie wydała oficjalnego komunikatu związanego z problemami. O samej awarii mogliśmy dowiedzieć się dzięki słuchaczom, którzy za sprawą for internetowych oraz mediów społecznościowych nagłośnili sprawę.

Potencjalne przyczyny awarii Radia Maryja

Awaria związana z nadajnikami odpowiedzialnymi za stację Radio Maryja została całkowicie usunięta po godzinie 19:00. Wcześniej operator nadajników, a więc spółka Emitel uruchomiła specjalne nadajniki rezerwowe. Użytkownicy samodzielnie starają się odkryć potencjalne przyczyny awarii nadajników, ponieważ sama stacja do tej pory nie wystosowała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten dotyczący tego, że wystąpiły problemy z dosyłem satelitarnym sygnału stacji do odpowiednich nadajników.

Radio Maryja jest jedną z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce. I zdecydowanie najpopularniejszą jeśli chodzi o charakter katolicki. Założoną ją przez zakonników ze Zgromadzenia Redemptorystów w Toruniu już w latach 1991. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tejże stacji jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Warto dodać, że stacja Radio Maryja posiada ogólnopolską koncesję już od 1994 roku. Z kolei oficjalne powiązanie Radia Maryja z Telewizją Trwam trwa już od 2003 roku.