Johny Deep wielkim przegranym w procesie z „The Sun”

Znany z roli kapitana Jacka Sparrowa w cyklu „Piraci z Karaibów” Johny Deep przegrał proces o zniesławienie wytoczony „The Sun”. Pozew dotyczył materiału gazety, w którym znalazły się bezzasadne pomówienia o regularne stosowanie przemocy wobec jego żony.

Oskarżenie

Sprawa toczy się już od dłuższego czasu. Prowadzący sprawę sędzia Andrew Nicol orzekł, że Deep udowodnił zasadnicze elementy oskarżenia. Stwierdził jednocześnie, że publikacja gazety zasadniczo okazała się zgodna z prawdą i faktami. Wniosek ten jest skutkiem szczegółowego zbadania aż czternastu incydentów, które miały miejsce, a do których odnieśli się pozwani. Lipcem tego roku przed londyńskim sądem odbyło się trwające trzy tygodnie wysłuchanie zeznań osób związanych ze sprawą. Uczestniczyli w nich przyjaciele obojga aktorów oraz byłe partnerki Johna Deepa, Winona Ryder i Vanessa Paradis. Nie zabrakło oczywiście samego aktora i jego żony, Amber Heard. To właśnie ona oskarża byłego męża o stosowanie przemocy.

Zawiłości prawne

Zgodnie z obowiązującym angielskim prawem to właśnie pozwany musi przed sądem udowodnić prawdziwość swoich zarzutów, co daje przewagę pozywającemu. W trakcie procesu wydawnictwo News Group Newspapers konsekwentnie broniło swoich słów opierając się na zarzutach stawianych aktorowi przez byłą żonę. Johny Deep próbował wykazać, że wszystko zostało przez nią ukartowane i to właśnie ona była główną sprawczynią w ich związku. Sąd musiał skonfrontować przeciwstawne sobie zeznania. Twierdzenia o regularnym stosowaniu przemocy, które usiłowała wykazać reprezentująca gazetę „The Sun” Sasha Wass starły się z obroną kierowaną przez Davida Sherborne’a.