Polacy pokochali disco-polo na całego

Jeszcze kilka lat temu disco-polo było niszowym gatunkiem muzyki. Nikt nie chciał za bardzo się przyznawać, że lubi takie rytmy. Nawet pomimo tego, że w domu bardzo często nucił właśnie discopolowe hity, a podczas spotkań ze znajomymi to właśnie ten gatunek muzyczny przodował jeśli chodzi o imprezową playlistę. Jakiś czas temu disco-polo wyszło jednak z podziemia i dziś bardzo często jest jedną z najczęściej słuchanych gatunków muzycznych w Polsce. Dlaczego tak się stało?

Wspomnień czar muzyki disco-polo

Pierwsza fala popularności tego gatunku przypadła na lata 90. W tych latach muzyka disco-polo pozwalała wszystkim Polakom zapomnieć o codzienności, dzięki czemu mogli oni oddać się beztrosko w rytm prostej muzyki, która bawiła wszystkich obywateli na każdym kroku. Potem blask nawet największych gwiazd muzycznych disco-polo mocno przyblakł.

Pewnego rodzaju renesans disco-polo nastąpił kilka lat temu. Dorosło pokolenie, które słuchało tej muzyki 20 lat wcześniej. Nic dziwnego, że pojawiły się nowe przeboje i oczywiście nowe gwizdy. W ten sposób młodzież mogła posłuchać muzyki wywodzącej się z tego gatunku muzycznego w zdecydowanie nowej odsłonie. Od pewnego czasu disco-polo zaczęło się pojawiać w mediach głównego nurtu. Obecnie imprezy wszelkiej maści raczej nie mogą obyć się bez muzyki tego typu. Przypomnijmy tylko, że w ostatnich latach największe polskie przeboje muzyczne disco-polo gościły na Sylwestrze, w piłkarskiej szatni, a nawet w Sali Kongresowej. Można więc śmiało powiedzieć i przyznać, że disco-polo na ten moment jest już praktycznie wszędzie.

Dlaczego Polacy tak chętnie słuchają Disco – Polo?

Wiele osób, które nie do końca przepadają za tym gatunkiem muzycznym często zastanawiają się, skąd wzięła się tak duża popularność muzyki disco-polo. Powodów na pewno jest sporo, jednak warto przytoczyć sobie najważniejsze z nich. Po pierwsze piosenki mają prosty tekst, który łatwo można zapamiętać i zaśpiewać na weselu czy innej rodzinnej imprezie. Drugi atut to nieskomplikowana linia melodyczna. Przy takiej muzyce bardzo dobrze się tańczy. Bawić mogą się osoby w każdym wieku. Widać to bardzo dobrze na imprezach jak np. impreza urodzinowa z okazji osiemnastych urodzin. To właśnie na takich wydarzeniach muzyka disco-polo świetnie łączy młodsze i starsze pokolenie.