Catherina Zeta-Jones dołącza do obsady aktorskiej serialu Wednesday

Produkcja filmowa Wednesday wzbogaca się o kolejne znane nazwisko. Jakiś czas temu wszyscy zastanawiali się, kto dokładnie dołączy do obsady aktorskiej serialu Wednesday, ponieważ takie zapowiedzi można było w opinii publicznej słyszeć od dłuższego czasu. Dziś już wiemy, że Mortricę będzie grała znana wszystkim doświadczona aktorka Catherina Zeta-Jones, znana z takich filmów jak: Chicago, Traffic czy Maska Zorro.

Wednesday z Catheriną Zeta-Jones

W wakacje dowiedzieliśmy się, że na platformie Netflix pojawi się nowa produkcja serialowa pt. „Wednesday”. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje, to będzie to nowa produkcja podobna do „Rodziny Adamsów”. Reżyserem będzie Tim Burton, który zasłynął z takich produkcji jak: „Edward Nożycoręki” czy „Charlie i fabryka czekolady”. Tym razem zabiera się za krótki serial, który zakłada osiem odcinków o mrocznej Wednesday Addams, czyli mrocznej dziewczynce z dziwacznej rodzinki. Nie jest mówione, że jeśli serial okaże się tak dobry, jak wszystkie jego zapowiedzi oraz trailery, to serial doczeka się kolejnych sezonów. Główną rolę zagra Jenny Ortega. Będzie to produkcja Netflix’a, a więc popularnej platformy z filmami i serialami, która zasłynęła z produkowania świetnych seriali o różnej tematyce, a w tym m.in. takich jak: Dom z papieru, Wikingowie, Szkoła dla Elit, czy też 13 Powodów.

Fabuła serialu Wednesday

Szkoła Nevermore Academy wzbogaci się o nową studentkę, ponieważ zacznie do niej uczęszczać bohaterka serialu, a więc Wednesday Addams. Będzie ona uczyła się pracy nad kontrolowaniem nadprzyrodzonych zdolności. Dzięki parapsychologicznym zdolnościom będzie łapała seryjnego mordercę. Jednocześnie odkryje rodzinną tajemnicę sprzed 25 lat. A terroryzowane miasteczko pokaże jej wszystkie swoje mroczne tajemnice.

Catherine Zetha-Jones w serialu Wednesday

W serialu pojawi się wspomniana już we wstępie Catherina Zeta-Jons. Zasłynęła ona przede wszystkim z występów w produkcji Chicago, a więc produkcji brodwayowskiej, recitalu, czy też musicalu, który opowiadał o piosenkarce wodewilowej Roxie Hart, którą grała Renee Zellweger. Właśnie z tego filmu zasłynęła Catherina Zeta-Jones odtwórczyni roli Velmy Kelly. W filmie tym zagrał tez sławny aktor Richard Gere. Catherina otrzymała nagrodę Oscara za tę rolę, dlatego jej obecność w serialu Tima Burtona została bardzo pozytywnie przyjęta przez wszystkich oczekujących. Póki co nie wiemy kiedy Zeta-Jones będzie widoczna na ekranie w roli Mortrici – matki tytułowej Wednesday, bowiem data premiery nadal jest utajniona.