Wyjątkowa wystawa „Wolne Miejsca” w mieście Łódź

Od środy 1 września na ulicach Łodzi można zobaczyć wyjątkową wystawę „Wolne miejsca”. Kilkunastu zaangażowanych w akcję artystów prezentuje swoje prace na lokalnych billboardach oraz citylightach. Cała akcja odbywa się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur (ŁF4K).

Nietypowa idea miejskiej ekspozycji

Wystawienie prac artystów na billboardach oraz citylightach w Łodzi jest dosyć nietypowym pomysłem. Dzięki temu miejscowe reklamy mają pobudzić zmysły oraz podświadomość wszystkich spoglądających na te prace. Po prostu twórcy uważają, że należy przemówić w nowy sposób, dotąd niespotykany, lecz dostosowany do obecnych czasów. Pomysłodawczynią całej akcji jest Agnieszka Zawadowska, a więc kuratorka sekcji wizualnych sztuk Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Warto zaznaczyć, że artyści biorący udział w całym projekcie są naprawdę unikalni i świetni na swój sposób. Wielu przechodniów może być zaskoczonych różnorodnością wyświetlanych w mieście prac. Dzięki temu wystawa powinna zrobić wrażenie na niejednej osobie, która będzie miała okazję na żywo się z nią zapoznać.

Festiwal Łódź Czterech Kultur organizowany jest przez Centrum Dialogu imienia Marka Edelmana w Łodzi. W dniach 10-18 września odbędzie się także wyjątkowa muzyczna oraz teatralna część całego Festiwalu. Wśród artystów występujących na tegorocznym Festiwalu zobaczymy artystów m.in. z Polski, Białorusi, Niemiec, Ukrainy oraz Izraela.