Agata Grenda nową dyrektorką Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku

Gdański Teatr Szekspirowski od 1 września 2021 roku będzie miał nową dyrektorkę. Wszystko za sprawą wyboru Agaty Grendy na tę funkcję. Wyboru dokonali organizatorzy instytucji, a więc Województwo Pomorskie oraz Gmina Miasta Gdańsk. Oczywiście wybór nowej osoby na stanowisko dyrektora był również konsultowany oraz uzgadniany z Fundacją Theatrum Gedanese, która jest współtwórcą teatru.

Zmarł były dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Wybór nowej osoby na stanowisko dyrektora w Teatrze Szekspirowskim był poniekąd wymuszony. Wszystko poprzez śmierć poprzedniego dyrektora prof. Jerzego Limon. Przez wielu był on uważany za wizjonera oraz realistę w jednym. Potrafił tworzyć wizje, które wykraczały poza wyobraźnie niejednej osoby. Profesor Jerzy Limon odszedł z tego świata w wieku 70 lat. Śmierć miała miejsce dokładnie 3 marca 2021 roku. W wejściowym holu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znajduje się kondolencyjna księga.

Nowo wybrana dyrektorka Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku za życia byłego dyrektora miała pracować jako zastępca dyrektora ds. programowych. Jednak sam Jerzy Limon rekomendował Agatę Grendę na stanowisko przyszłej dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jeszcze za swojego życia.