Beata. Gorąca krew – zapowiedź

Premiera książki autobiograficznej Beta. Gorąca krew będzie miała miejsce 4 maja 2021 roku, dokładnie w urodziny autorki i wokalistki. Niezwykła historia artystki Beaty Kozidrak, która jest obecna przez 40 lat na scenie i ciągle zaskakuje swoją twórczością. Do tej pory rozpoznawana jako piosenkarka, autorka tekstów piosenek, liderka Bajmu pokaże się z kompletnej innej strony  – jako pisarka. Książka ukaże się pod nakładem wydawnictwa Angora. 

Beata Kozidrak – piosenkarka, autorka tekstów, a teraz autorka książki

Beata Kozidrak jest ikoną polskiej muzyki rozrywkowej. Jest ona wokalistką i współzałożycielką legendarnej grupy Bajm, której od kilkudziesięciu lat nie brakuje fanów. Beata zaskakuje ciągle swoich fanów nowymi przebojami, wyjątkowymi tekstami, a teraz swoja autobiograficzną książką. Gwiazda wychowała się w Lublinie przy ulicy Grodzkiej. Oznajmiła to również poprzez zatytułowanie swojej piosenki „Lublin, Grodzka 36 A”. Beata urodziła się jako najmłodsza z dzieci Kozidraków. Gwiazda oznajmia, że w jej domu nie było bogactwa, jednak szczęście i dużo miłości. Matka zajmowała się obowiązkami domowymi, ojciec zaś pracował w przedsiębiorstwie budowlanym. 

Kozidrak Beata od dzieciństwa przejawiała artystyczne zdolności. Już od szkoły podstawowej uczyła się gry na skrzypcach oraz baletu. W późniejszym okresie – w liceum trenowała szermierkę oraz artystyczną gimnastykę. Mając zaledwie 10 lat, wraz z koleżankami założyły zespół wokalno-taneczny, a ich próby odbywały się w parku. Dziewczyny śpiewały piosenki, które usłyszały w radiu. 

Autobiografia Beaty Kozidrak

Opowieść dziewczyny, która pochodzi z Lubelszczyzny i poznaje życie od strony negatywnej. Dzięki wsparciu najbliższych osób, jej determinacji oraz wierze, że z pewnością spotka ją coś wyjątkowego, każdego dnia dla siebie jest gwiazdą. Książka „Beata. Gorąca krew” opowiada o dobrych momentach w karierze Beaty Kozidrak. Pokazane w książce kulisy narodzin największych przebojów tj. „Piechotą do lata: „Biala armia”, czy „Upiłam się tobą” przekazują ich ukryte znaczenie. Książka pozwala również zobaczyć świat oczami Beaty Kozidrak, Wietnam czy Stany Zjednoczone, co również zbliża do codziennego życia gwiazdy. 

W muzyczny świat Beatę wprowadziło rodzeństwo i prawdopodobnie to też nakierowało ją, co chce robić w życiu. Jacek – brat Beaty komponował muzykę, zaś Agata, siostra Beaty śpiewała i pisała teksty piosenek. Beata Kozidrak bardzo chętnie występowała w chórze szkolnym, później z zespołem studenckim. 

Książka Beaty Kozidrak

Książka pokazuje przemianę Beaty Kozidrak, z dziewczyny w męskim świecie w liderkę rockowej grupy, zakompleksionej nastolatki w pewną siebie kobietę sukcesu, córki w matkę oraz nieśmiałej nastolatki, którą dziś zna i podziwia cała Polska. Beata Kozidrak nie ukrywa w książce życia prywatnego, ukazuje nieustanną obserwację paparazzich, mediów polskich pod bardzo dużą presją sukcesu. Beata przedstawia jeden z kluczowych i odważnych dniu w jej życiu, gdyż to ten dzień zapoczątkował jej dalszą historię. Jest to dzień jej rozwodu.