„Top Gear Ameryka” w Playerze

23 lutego w Playerze pojawił się „Top Gear Ameryka”, nowy tytuł discovery+ Originals. Jest to całkiem nowa amerykańska odsłona znanego formatu BBC, który jest ponad wszystko uwielbiany przez widzów motoryzacyjnych pokazów na całym świecie. W nowym tytule w roli prowadzących zobaczymy aktora Daxa Sheparda, Roberta Corddry’ego, który jest komikiem, a także eksperta samochodowego Jethra Bonvigdona.

Show motoryzacyjne „Top Gear”

„Top Gear” to największym na świecie rozrywkowym show motoryzacyjnym. W 2002 roku pojawiła się oryginalna brytyjska wersja programu i zadebiutowała. Kalkuluje się, że dotarła ona aż do 350 milionów widzów na świecie w ponad 200 krajach. 25 sezonów „Top Gear” zachwyca rozrywką, widzą o samochodach, a także humorem.  „Top Gear Ameryka” ma być czymś nowym, innym spojrzeniem na klasyczny „Top Gear”. Kierowcą jest niezastąpiony i tajemniczy Stig, a auta, jakie zobaczą widzowie, są godnymi zaufania pick-upami, ekskluzywnymi SUV-ami, szybkimi supersamochodami oraz wyjątkowymi hot rody. Pośród gwiazd czterokołowych pojawią się m.in. Dodge Charger Hellcat Widebody, McLaren GT 2020, czy Lotus Evora. 

Jak na „Top Gear”, Dax, Rob i Jethro przyglądają się motoryzacyjnej branży ze specyficznym dla nich przymrużeniem oka, poddają samochody pomysłowym i indywidualnym testom. W każdym z odcinków podkreślają to, co uwielbiają w samochodach i bezdyskusyjnie spierają się o to, czego nie lubią. W odcinkach z pewnością nie zabraknie przezabawnych wpadek i humoru.

Inna wersja „Top Gear Ameryka”

Twórcy zapowiadają„Top Gear America” jako coś zupełnie innego niż jego angielski pierwowzór. Widowisko to ma uwzględniać gusty i preferencje fanów motoryzacji z USA, a także z myślą o nich będzie pisana treść poszczególnych odcinków. „Top Gear America” także nie jest pierwszą próbą zidealizowania na amerykański grunt kultowego show BBC, który prowadzony był przez wiele lat przez Jeremy Clarksona, Jamesa Maya oraz Richarda Hammonda. Poprzednio w USA widowisko to nazwano „Top Gear USA” i było nadawane w zaledwie 5 sezonach na kanale History Channel. Program zdjęto z anteny w 2019 roku.