Dlaczego ludzie korzystają z Instagrama? Co stoi za jego sukcesem?

W obecnych czasach raczej każdy może powiedzieć, że w większym lub mniejszym stopniu korzysta z portali społecznościowych. O ile jeszcze kilka lat temu życie bez Social Media było możliwe i prawdopodobne, o tyle teraz portale społecznościowe to codzienność każdego z nas. Niestety bardzo ciężko wyobrazić sobie człowieka, który w dzisiejszych czasach nie wiedziałby czym jest Facebook lub Instagram.

Popularność portali społecznościowych

Zarówno Facebook, jak i Instagram to portale, które są bardzo popularne wśród ludzi w każdym wieku. Jednak dlaczego Instagram jest portalem, który wybiera duża część użytkowników? Odpowiedź jest prosta. Instagram swoją prostotą zachęca do kolejnych działań. Interakcja z innymi użytkownikami jest intuicyjna, a platforma sama w sobie jest przystępna. Brak przymusu tworzenia obszernych opisów, proste wyświetlanie opublikowanych postów, możliwość szybkiej i celnej edycji zdjęcia chwilę przed jego opublikowaniem to tylko garstka cech tego portalu.

Sporo profili Instagrama, to profile tematyczne obejmujący jedno szczegółowe zagadnienie. Dlatego właśnie Instagram jest wybierany nie tylko przez autorów, ale także przez osoby szukające określonych, konkretnych treści. W przeciwieństwie do Facebooka, Instagram może posłużyć nam także jako prosty pamiętnik z wycieczek i wyjazdów oraz jako zbiór wspomnień, które na pewno nam nigdzie nie znikną, a powrót do nich będzie prosty, szybki i przyjemny.

Znaczenie Instagrama w dzisiejszej kulturze

Młodzi ludzie coraz częściej szukają nie tylko rozrywki, ale także wiedzy na Instagramie. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie na tej platformie można znaleźć wiele wartościowych wpisów różnych osób. Publikowane są tam posty związane z edukacją, fitness, zdrowiem, polityką, odkryciami z całego świata, czy też biznesem. Najczęściej dodawane tam treści są ładnie ukazane. Ponadto zawierają krótkie opisy, zawierające najważniejsze informacje w danym temacie. Nie widzi więc to, że młodzi ludzie coraz częściej korzystają z Instagrama nie tylko sięgając po łatwo przystępną rozrywkę, lecz także w celu rozwoju osobistego, a także edukacji na różnych płaszczyznach. Wydaje się, że właśnie ta wielofunkcyjność stoi za sukcesem Instagrama w obecnych czasach.