Nowy zwiastun „Stardust” z Johnnym Flynn’em

W sieci niedawno pojawił się długo oczekiwany zwiastun biograficznej produkcji „Stardust” opowiadającej o życiu Davida Bowie. Na klipie widzimy wcielającego się w rolę piosenkarza Johnny’ego Flynna.

Opóźniona premiera

Film „Stardust” według pierwotnych planów miał się pojawić na tegorocznym festiwalu Tribeca Film. Uległo to jednak zmianie na skutek globalnych trwających od wiosny zawirowań. Zwiastun zapowiadający produkcję pojawił się dopiero niedawno. Jego amerykańska premiera planowana jest na 25 listopada br. Produkcja ma trafić zarówno do kin jak i na platformy streamingowe. Na chwilę obecną nie ma informacji, kiedy film będzie można obejrzeć w naszym kraju.

Fabuła

Akcja filmu koncentruje się na roku 1971. Mający wówczas 24 lata David Bowie z przytupem wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W opowieści zobaczymy wydarzenia, które doprowadziły i zainspirowały artystę do stworzenia Ziggy’ego Stardusta, swojego alter ego, które później stało się jedną z najsłynniejszych ikon popkultury.

Johnny Flynn w głównej roli

Do wcielenia się w rolę piosenkarza zaangażowany został znany z występów na West Endzie aktor Johnny Flynn. Jest on znany nie tylko z działalności teatralnej. Aktor dodatkowo jest też członkiem zespołu muzycznego Johnny Flynn and The Sussex Wit. Wielu widzów będzie go też kojarzyć z dostępnej na Netflixie produkcji „Lovesick” bądź filmu Michaela Pearce „Pod ciemnymi gwiazdami” z 2017 roku.

W „Stardust” oprócz Flynna zobaczymy też takich aktorów jak Marc Maron znany z „Jokera” oraz Jena Malone, która wystąpiła w „Igrzyskach śmierci”. Reżyserii podjął się Gabriel Range znany z produkcji takich jak „Zabić prezydenta”, „I Am Slave” oraz „Warren Jeffs: prorok wyjęty spod prawa”. Jako scenarzystę natomiast zatrudniono Christophera Bella.