19 edycja Międzynarodowego Festiwalu „Ciało/Umysł” zakończona

W ostatnim czasie zakończyła się już 19 edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu „Ciało/Umysł”. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem „Przestrzeń jak powietrze”.

Festiwal w formie hybrydowej

Tegoroczna edycja festiwalu trwała łącznie przez 4 miesiące a w jej ramach odbyło się w sumie 56 wydarzeń. Dodatkową atrakcją były zajęcia ze sztuką tańca trwające blisko 30 godzin. Festiwal odbywał się w dwóch formach. Pierwsza część od 6 czerwca prezentowana była w przestrzeni wirtualnej na e-SCENIE C/U 2020. Druga w dniach od 12 września do 10 października, odbyła się w wersji tradycyjnej na warszawskich scenach należących do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, a także Studia teatrgaleria, Komunii Warszawa oraz kina Muranów. Całośc przebiegła bez zakłóceń mimo trudnych okoliczności.

Wydarzenia

W tradycyjnej formie na scenach odbyły się 4 polskie prapremiery oraz 2 dwie polskie premiery zagranicznych twórców. Widzowie mogli zobaczyć 2 prace w procesie oraz 2 spektakle a wśród wydarzeń towarzyszących znalaxła się premiera książki, aplikacji na telefon oraz film. Na wirtualnej scenie ukazały się 3 wieloodcinkowe cykle oraz 21 lekcji tańca. Łącznie przez czas trwania imprezy w wydarzeniach wzięło udział 68 pochodzących z Polski i z zagranicy artystów. Projekty realizowane tradycyjnie zgromadziły ponad 1300 widzów, natomiast e-scena miała dużo więcej widzów, gdyż aż 26000 osób.

Impreza była niezwykła ze względu na ogromną ilość wydarzeń i prezentowanych projektów. W tym roku oferta była dużo szersza niż w latach poprzednich a dzięki realizacji części programu w formie on-line udało się dotrzeć do większej rzeszy odbiorców w kraju i za granicą.