Raper O.S.T.R odebrał nagrodę imienia Gintrowskiego

Jak co roku, podobnie i teraz, kapituła Fundacji imienia Przemysława Gintrowskiego przyznaje nagrody dla „artystów, którzy nie pozwalają stłumić w sobie wolności do wyrażania siebie i samostanowienia”. W ramach tego również i w tym roku przyznano wyróżnienie, które ostatecznie padło łupem Adama Ostrowskiego, znanego również pod pseudonimem O.S.T.R.

O.S.T.R. jako najmłodszy artysta uhonorowany nagrodą imienia Gintrowskiego

Tegoroczny laureat, a więc Adam Ostrowski jest popularnym, jak nie jednym z najbardziej popularnych artystów w Polsce. Przede wszystkim jest to wręcz wybitny na polskie warunki twórca tekstów, muzyk i freestyle’owiec. Muzykę tworzy przez ostatnie dwie dekady, co dla kapituły Fundacji imienia Przemysława Gintrowskiego było kluczowe, aby wręczyć w tym rok wyróżnienie właśnie Adamowi.

Przypomnijmy, że tegoroczne wyróżnienie było już szóstym w historii. Wcześniej na to zaszczytne wyróżnienie zasłużyli Stanisława Celińska, Antonina Krzysztoń, Ewa Błaszczyk, Jan Polkowski, Franciszek Pieczka, Tadeusz Woźniak i Muniek Staszczyk. Jak więc widać, nagrody przyznawane są dla różnych osobistości z różnych dziedzin. Nawet jeśli dana osoba nie jest tak popularna jak Robert Lewandowski, który również zbiera multum nagród, to naprawdę warto wspominać takie wyjątkowe wyróżnienia jak m.in. nagroda imienia Gintrowskiego.

Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Fundacja imienia Przemysława Gintrowskiego stworzyła film. Dzięki temu historia wojennego stanu oraz walki o wprowadzenie demokracji w Polsce będzie mogła celnie trafić również do najmłodszych widzów i fanów. Film pt. „Burza przed ciszą” już od 13 grudnia, godz. 21:00, będzie można zobaczyć na stronie internetowej Gintrowski.