Film „Belfast” otrzymał aż siedem nominacji do Złotych Globów 2022

Złote Globy to wyjątkowe nagrody dla najlepszych produkcji telewizyjnych i filmowych. W przyszłym roku odbędzie się już 79. edycja. Niedawno poznaliśmy nominacje, które ogłoszone zostały przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Co ciekawe, największą ilość nominacji zebrał „Belfast”, który ma szansę na aż 7 statuetek.

„Belfast” bohaterem przyszłorocznych Złotych Globów?

Osoby zainteresowane Złotymi Globami mogą być nieco zaskoczone, że to właśnie „Belfast” otrzymał największą ilość nominacji. Film w Polsce nie doczekał się jeszcze premiery, jednak zainteresowani będą mogli obejrzeć produkcję już 25 lutego 2022 roku, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się oficjalna premiera „Belfastu” w Polsce.

Warto dodać, że w ramach Złotych Globów przyznawane są nagrody w kilkudziesięciu kategoriach. Wśród nich można znaleźć m.in. takie kategorie jak „film dramatyczny”, „scenariusz”, „reżyseria”, „film komediowy lub musical”, „film nieanglojęzyczny”, „piosenka”, „aktorka”, „aktor” i wiele więcej. Pełną listę kategorii, w których będą wręczane nagrody w ramach 79. edycji Złotych Globów znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.