Brave New World skasowany. Nie będzie 2 sezonu

Fani serialu „Brave New World” („Nowy wspaniały świat”) z pewnością będą niepocieszeni. Właśnie pojawiła się informacja, że tytuł ten nie dostał zamówienia na kolejne odcinki. W związku z czym cała historia zakończy się na jednym sezonie.

Interesująca fabuła

Serial „Brave New World” pojawił się latem, swoją premierę miał 15 lipca tego roku. Wyprodukowała go platforma Peacock. Jest to produkcja z gatunku science-fiction, którego fabuła opiera się na kultowej książce Aldousa Huxleya. Historia osadzona jest w utopijnym futurystycznym społeczeństwie żyjącym w świecie kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. Ludzkość osiągnęła pokój i stabilność dzięki wyeliminowaniu monogamii, prywatności, pieniędzy, rodziny oraz wymazaniu historii z powszechnej pamięci. Historia zaczyna się w momencie gdy dwaj obywatele Nowego Londynu, para Bernard Marks i Lenina Crowne wyruszają do Rezerwatu. Poznają tam społeczność żyjącą według naturalnych zasad z czasów, zanim powstała utopia. Wkrótce bohaterowie poznają jednego z tamtejszych mieszkańców, Johna Dzikusa, co wraz z rozwojem wypadków prowadzi do rewolucji w Republice.

„Brave New World” bez większego sukcesu

Mimo że historia jest interesująca to już sam sposób jej realizacji pozostawiał wiele do życzenia. Wysokobudżetowy serial nie zdobył zadowalającego i oczekiwanego zainteresowania, zdobył nienajlepsze opinie. W efekcie przełożyło się na brak zysków. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć jakie były ostateczne powody skasowania po premierze pierwszego sezonu, gdyż w oświadczeniu platformy Peacock brak jest takiej informacji. Można jedynie przeczytać komunikat o zakończeniu serii oraz podziękowania dla twórców. Na pocieszenie warto zaznaczyć, że Universal Cable Productions próbuje uratować swój tytuł i poszukuje innej platformy zainteresowanej kontynuowaniem serii, lecz aktualnie trudno oszacować czy są na to jakiekolwiek szanse.

W serialu główne role grali Jessica Brown Findlay jako Lenina Crowne, Harry Lloyd jako Bernard Marx, Alden Ehrenreich jako John the Savage. Ponadto w obsadzie znaleźli się Santanna Murray-Price jako Alpha Girl i Joanna van Kampen w roli Kendruh. W produkcji mogliśmy zobaczyć także takich aktorów jak Olivia Emden, Bruce Johnson, James Harper-Jones, Matt Butcher, Bethany Billy, Ayisha Kassama, Jill Buchanan oraz Summer-Joules. Możliwe, że brak rozpoznawalnych nazwisk był jednym z powodów, czemu tytuł nie zdobył oczekiwanego uznania i zainteresowania.

„Doktor Quinn”. Serialowa para znów przed kamerą

„Matrix 4”. Nowy wygląd Keanu Reeves’a