„Doktor Quinn”. Serialowa para znów przed kamerą

Kto ze średniego i starszego pokolenia nie pamięta jednego z najpopularniejszych serialu lat 90-tych „Doktor Quinn”? Rzesze widzów z niecierpliwością czekały cały tydzień na kolejny odcinek, aby zobaczyć jak potoczą się losy głównych bohaterów. Jane Seymour i Joe Lando stworzyli wybitne kreacje, a ich namiętna relacja przeniosła się także do życia prywatnego. Serialowa para po latach znów spotkała się przed kamerą, tym razem na planie filmu „Friendsgiving”.

„Doktor Quinn” prywatnie i zawodowo

Zdjęcia do kultowej serii ruszyły pełną parą jesienią 1992 roku. Gdy tytuł wchodził na ekrany telewizorów w kolejnych krajach, w tym w Polsce, Sully i doktor Quinn szybko stali się rozpoznawalną parą bohaterów i ulubieńcami milionów widzów na całym świecie. Aktorka była wówczas świeżo po 40-tce, po dopiero co zakończonym rozwodzie z trzecim mężem, Davidem Flynnem. Ona i jej ekranowy partner, młodszy o 10 lat Joe Lando od początku świetnie dogadywali się na planie. W niedługim czasie ich relacja wykroczyła poza ramy zawodowe przenosząc się do sfery życia prywatnego. Aktorów połączył gorący romans, który miał szansę przerodzić się w coś poważniejszego.

Seymour, po rozpoczęciu prac na planie filmu „Sunstroke” związała się z reżyserem Jamesem Keacha’em, za którego wyszła i w wieku 44 lat została matką bliźniaków. Z czasem serialowa para została w życiu prywatnym bliskimi przyjaciółmi i ten stan utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Aktorka wspomina, że okres sześciu wspólnych lat spędzonych na planie serialu był momentami niezwykle burzliwy, a ich relacje z Lando przeplatały się na różnych płaszczyznach. Seymour podkreśla, że gdyby byli w życiu prywatnym szczęśliwą parą to prawdopodobnie nie byłoby widać tej niezwykłej chemii między nią a Lando, jaka emanuje z ekranu w każdym odcinku.

Po latach

Po ponad 20 latach od zakończenia prac nad serialem „Doktor Quinn”, słynna serialowa para znów się spotkała na jednym planie. Okazją okazał się film „Friendsgiving” z motywem przewodnim święta dziękczynienia. Wszystko zaczęło się od tego, że ekipa potrzebowała mężczyzny, który zagra z aktorką w jednej ze scen. Jane bez chwili zastanowienia zaproponowała starego znajomego z kultowego serialu. W ten oto sposób Joe Lando znalazł się znów przed kamerą razem z dawną partnerką. I choć tym razem rola była epizodyczna, to jednak odżyły wspomnienia z dawnych lat.

Jane Seymour jest nadal aktywna zawodowo i angażuje się w kolejne projekty. Aktualnie przebywa w Madrycie, gdzie pracuje na planie serialu o Franciszku z Asyżu. Wciela się w postać Eleonory Akwitańskiej, królowej Anglii i Francji, która przeszłą do historii jako jedna z najpotężniejszych kobiet średniowiecza.

Brave New World skasowany. Nie będzie 2 sezonu

„Matrix 4”. Nowy wygląd Keanu Reeves’a