Netflix produkuje za dużo dwutlenku węgla, będą zmiany!

Pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że praktycznie każdy biznes i aktywność przyczynia się w jakimś stopniu do zanieczyszczenia planety. Nie ominęło to również Netflixa, który jak się okazało już na etapie produkcji, a następnie dystrybucji swoich filmów i seriali produkuje kolosalne ilości dwutlenku węgla. Fakt ten bardzo zmartwił Dyrektora do Spraw Zrównoważonego Rozwoju, dlatego filmowy potentat planuje wprowadzić zmiany. 

Zerowa emisja netto w trosce o planetę

Netflix w związku z dramatycznymi statystykami postanowił wdrożyć tzw. zieloną misję. W jej skład wchodzą liczne działania, takie jak utrzymanie pochłaniaczy dwutlenku węgla, a także redukcję emisji gazów cieplarnianych. To nie koniec, firma planuje również uruchomienie programu, który pozwoli na oczyszczenie ziemi z gazów cieplarnianych. Szereg inwestycji, które w ramach niego zostaną wdrożone, pozwolą na uzyskanie zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Co będzie wchodziło w skład? Na przykład regeneracja naturalnych ekosystemów, czy przywracanie naturalnych łąk, które naturalnie będą pochłaniać dwutlenek węgla z atmosfery.

Produkcje edukacyjne

Poza uczestnictwem w projekcie wspomagającym planetę oczywiście Netflix planuje stworzenie szeregu filmów dokumentalnych edukujących w zakresie kryzysu klimatycznego, czy ekologii. Nie jest bowiem tajemnicą, że medium ma moc opiniotwórczą. Wiele tysięcy klientów obejrzało liczne pozycje, które już teraz są dostępne na platformie o tej tematyce, a także są produktem Netflixa. Dyrektorzy podkreślają, że mają ten luksus, że ich pozycja pozwala na realne działania, które mają zmierzać do naprawy ekosystemów, a także edukacji społeczeństwa w tym zakresie.

Film Nasza Planeta nadal bije rekordy popularności, chociaż od jego pojawienia się na Netflixie minęły już prawie dwa lata. Dostępne na platformie seriale we współpracy z Davidem Attenborough cieszą się dużym szacunkiem oraz rozgłosem. To zainteresowanie przełożyło się na liczne nagrody takie jak: Nagrody Primetime Emmy (dwie), czy nawet nominacje do Oscara, za film Czego nauczyła mnie ośmiornica?