Encyklopedia statków Star Trek część 2. Statki GF od roku 2294
![Encyklopedia statków Star Trek część 2. Statki GF od roku 2294 1 - 2025 Encyklopedia statków Star Trek część 2. Statki GF od roku 2294 - 1 2025](https://www.edukultura.pl/wp-content/uploads/2020/10/spaceship-5165951_1280.jpg)
Oto jest. Właśnie pojawiła się wyczekiwana przez fanów druga część niezwykłego kompleksowego kompendium wiedzy o uniwersum Star Treka, stworzonego przez Gene’a Roddenberry’ego. „Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości” kontynuuje gwiezdną wędrówkę od miejsca gdzie kończy się pierwsza część, od roku 2294 i prowadzi czytelnika przez późniejsze dzieje.
To nie koniec wędrówki
Druga część encyklopedii obejmuje okres znany z późniejszych filmów oraz seriali kręconych w latach 80 i 90. Na kartach książki zobaczymy więc okręty znane z seriali „Star Trek – następne pokolenie”, „Star Trek – DS9” oraz „Star Trek – Voyager”. Nie może więc zabraknąć słynnego U.S.S. Enterprise NCC-1701-D pod dowództwem Kapitana Jean Luck-Picarda, U.S.S. Voyager NCC-74656 z Kapitan Kathryn Janeway i jej dzielną załogą eksplorującą nieznany kwadrant Delta. Wisienką na pewno jest pierwszy prawdziwy okręt wojenny Gwiezdnej Floty U.S.S. Defiant NCC-74205 dowodzony przez Kapitana Benjamina Sisco oddany do obrony stacji DS9. W książce zobaczymy też szczegółowe grafiki i informacje techniczne o pojawiających się w tym okresie jednostkach klasy Akira oraz inne, które na ekranie widać tylko przez chwilę. Na koniec jest też coś dla miłośników podróży w czasie. Album pozwala bowiem zajrzeć głęboko w przyszłość Federacji i przyjrzeć się futurystycznym okrętom z XXIX wieku służącym do podróży w czasie.
Fikcja przedstawiona w formie kroniki historycznej
Album „Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości”, podobnie jak pierwsza część zawiera szczegóły i starannie wykonane grafiki przedstawiające jednostki Gwiezdnej Floty. Czytelnik może się z bliska przyjrzeć wszelkim detalom, które mogły go zainteresować podczas oglądania ulubionej serii. Każdy obrazek powstał na podstawie prawdziwych rzeczywistych makiet okrętów. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny poziom realizmu. Encyklopedię ogląda się jak swego rodzaju kronikę historyczną opisującą rzeczywiste wydarzenia i biorące w nich udział jednostki. Dzięki temu czytelnik może odnieść wrażenie, że uniwersum Star Treka jest prawdziwe, mimo że tak naprawdę wszystko jest jedynie fantastyką naukową.