Radio Łódź z nową redaktor naczelną

Dnia 3 sierpnia 2021 r. po raz pierwszy jako nowa redaktor naczelna Radia Łódź pojawiła się Lidia Lasota. Skąd taka decyzja oraz kim jest nowa postać w łódzkim radio. W dalszej części artykułu przybliżymy sobie postać nowej redaktor, a także omówimy kulisy wyboru nowej naczelnej.

Lidia Lasota – kim jest?

Nowa redaktor naczelna Radia Łódź ukończyła filologię polską i dziennikarstwa na Katowickim Uniwersytecie Lubelskim. Oprócz tego ukończyła także marketing polityczny i medialny na Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Co więcej, Lasota ma na swoim koncie także wydanie książki za pośrednictwem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników pt. „Fatima. 100 lat objawień maryjnych”. Co więcej, Lidia Lasota od wielu lat współtworzy program katolicki dla dzieci „Ziarno”, który emitowany jest w telewizji TVP.

Zmiana redaktora naczelnego Radia Łódź

Nowa redaktor naczelna pojawiła się w Radiu Łódź w momencie, gdy prezesurę objął Arkadiusz Paluszkiewicz. Jeszcze nie tak dawno sporo mówiło się o zwolnieniu byłego prezesa, którym był Dariusz Szewczyk. Nowy prezes postanowił szybko dokonać zmian na najważniejszych stanowiskach w Radiu Łódź.

Przedtem redaktorem naczelnym w Radiu Łódź zawsze był prezes Radia. Tym razem jednak obie role zostaną od siebie oddzielone. Przypomnijmy, że wcześniej rolę redaktora naczelnego, jak i prezesa pełnił Dariusz Szewczyk. Po jego odwołaniu na tej samej zasadzie pracował Arkadiusz Paluszkiewicz. Jednak teraz prezes postanowił na to stanowisko mianować Lasotę.

Warto zaznaczyć, że wg najnowszych statystyk, Radio Łódź w pierwszym półroczu 2021 roku może pochwalić się zasięgiem wśród słuchaczy o wartości 2,8 proc. w skali całego miasta Łódź.