W Zielonej Górze odbędzie się Festiwal Tańca MOVE

W dniach 24-25 września w Zielonej Górze odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE Zielona Góra. Na wydarzenie zapraszają Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” oraz Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych. Podczas trwania festiwalu wszyscy zgromadzeni będą mogli ujrzeć na scenie najlepszych artystów tańca z kraju.

Kolejna edycja MOVE Festival w Zielonej Górze

Po raz kolejny na zielonogórskiej scenie zaprezentują się uznani artyści tańca z całego kraju. Festiwal organizowany jest już od 2010 roku, a powstał z inicjatywy Marka Zadłużnego oraz Anny Piotrowskiej. Warto dodać, że z każdym kolejnym rokiem festiwal nieco się zmienia i staje się bardziej dopasowany do otaczającej nas rzeczywistości. Dość powiedzieć, że w latach 2010-2014 nazywano go jako SPACE. A obecna nazwa MOVE istnieje dopiero od tego roku, ponieważ w latach 2015-2020 wydarzenie promowane było jako SFERA RUCHU.

Warto zaznaczyć, że na wydarzeniu będą mogli pojawić się wszyscy zainteresowani, ponieważ wejście na festiwal jest w pełni darmowe. Organizatorzy festiwalu przypominają, że warto się spieszyć z rezerwacją lub nabyciem wejściówki, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.