Dlaczego serial pt. „Ojciec Mateusz” jest tak popularny?

Od lat Telewizja Polska emituje kolejne odcinki i sezony serialu pt. „Ojciec Mateusz”. Do oglądania każdego nowego odcinka tego serialu zasiada kilka milionów Polaków. Choć serial ten grany jest już od dobrych kilku sezonów, to wciąż nie nudzi się on Polakom i nie traci on na popularności. Dowodem na jego niebywały sukces jest to, że wśród widzów znajdziemy zarówno osoby młode, w wieku średnim jak i seniorów.

Sukces serialu „Ojciec Mateusz”

Serial od samego początku przyciągną przed ekrany telewizorów wielu widzów. Z pewnością jest sukces, na który wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim świetna, niebanalna i wciągająca fabuła. Oprócz tego podkreślić należy świetny i przemyślany dobór aktorów. Zarówno Artur Żmijewski w roli księdza rozwiązującego zagadki, jak i policjanci z sandomierskiego komisariatu świetnie odgrywają swoje role.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest to serial kryminalny, którego akcja toczy się w Sandomierzu. Miasto Sandomierz zostało tutaj pięknie pokazane, a szczególnie jego urokliwa starówka. W każdym odcinku poruszany jest inny wątek, natomiast w serialu grają stałe postaci w osobach księdza, gosposi, babci i policjantów. Fabuła nigdy nie jest prosta, przewidywalna, czy też banalna. Z kolei rozwiązanie zagadek, które początkowo wydaje nam się najbardziej prawdopodobne, w rzeczywistości okazuje się być całkiem inne.

Obsada aktorska serialu „Ojciec Mateusz”

We wcześniejszych fragmentach artykułu sporo powiedzieliśmy sobie już o bardzo dobrze dobranej obsadzie aktorskiej. Jednak w kontekście tego serialu jest to na tyle ważny temat, że warto raz jeszcze poruszyć ten temat. Za popularność serialu w dużej mierze odpowiada wspaniała obsada aktorska: Artur Żmijewski, Piotr Polk czy Kinga Preiss. W serialu jest wiele wątków zabawnych związanych z tymi postaciami, jak choćby rozmowy na plebani.

Ponadto autorom scenariusza i fabuły, a także producentom udało się stworzyć bardzo domowy klimat, który z pewnością przyciąga prawdziwych Polaków. Sandomierz to małe miasteczko gdzie wszyscy się znają i są dla siebie mili. Ludzie wpadają do siebie na herbatkę, na partyjkę szachów. Widzowie z małych miast i wiosek z pewnością utożsamiają się z bohaterami, bo ich życie wygląda podobnie.