W Sopocie odbyło się XVI Międzynarodowe Spotkanie z Kulturą Żydowską

W dniach 22-25 lipca 2021 roku w Teatrze Atelier w Sopocie odbyło się już XVI Międzynarodowe Spotkanie z Kulturą Żydowską. W ramach spotkania doszło do premiery światowej SOUNDING JERUSALEM, a także wspaniałych koncertów. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. recital o Wierze Gran – „Wiera”, czy też zmysłowy projekt muzyczny „Yiddish Tango”.

Międzynarodowe Spotkanie z Kulturą Żydowską

Oprócz wymienionych we wstępie koncertów, zgromadzona publiczność w Teatrze Atelier mogła podziwiać również gościnny występ zespołu rumuńskiego „Bucharest Tango”, a także dźwięki pochodzące prosto z obszarów bałkańskich, a więc zespół Max Klezmer Band. W ramach kulturalnego wydarzenia odbyły się także darmowe warsztaty związane z językiem hebrajskim oraz izraelskim tańcem. Warsztaty organizowane były w ramach współpracy z konkretnymi wydarzeniami artystycznymi. Jak widać organizatorzy Spotkania zadbali o jego różnorodność, dzięki czemu każdy, kto pojawił się w sopockim Teatrze znalazł coś dla siebie.

Wydarzenie odbyło się w dniach pomiędzy 22 a 25 lipca w sopockim Teatrze Atelier. Wydarzenie było dosyć mocno nagłośnione, dlatego mamy nadzieję, że każdy zainteresowany mógł pojawić się w wybranych dniach na tym wydarzeniu. Jeśli nie, to już w przyszłym roku powinna nadarzyć się do tego kolejna okazja.