Paul McCartney wydaje wyjątkowy album

Jeden z członków legendarnego zespołu The Beatles, Paul McCartney zaprezentował właśnie wygląd swojej nowej płyty, która niebawem pokaże się na sklepowych półkach. Nowy album ma nosić tytuł „McCartney III” i zawierać będzie 25 premierowych utworów.

Wyjątkowa płyta w wyjątkowym czasie

Nowy album EksBeatlesa powstał przypadkiem. Podczas zamknięcia w domu w Sussex podczas epidemii piosenkarz realizował nieduże zlecenie na skomponowanie dźwięku do krótkometrażowego filmu animowanego. Po jego zakończeniu uznał, że to dobry moment na przetrwanie czasu odosobnienia i idąc za ciosem rozpoczął pracę nad nową solową płytą. Początkowo McCartney chodził do studia i nagrywał spontanicznie muzykę nie mając pomysłu co z nią dalej zrobić. Podczas jej archiwizacji stwierdził, że kompozycje idealnie będą pasować do cyklu „McCartney”, gdyż powstawały w podobny sposób jak wcześniej wydane 2 płyty o tym tytule. W ten oto sposób nowy materiał stał się częścią większej całości. Nowe wydawnictwo muzyk opisuje jako zbiór eklektycznych i spontanicznych piosenek. W przeciwieństwie do wcześniej wydanego albumu „McCartney II” część trzecia ma być bardziej gitarowa oraz akustyczna a jednocześnie reprezentować mniej elektroniczny styl.

Wcześniejsze albumy

Pierwsza z płyt z cyklu „McCartney” ukazała się w 1970 roku, w momencie, gdy słynny zespół był na skraju rozpadu. Druga część „McCartney II” wydana została równe 10 lat później w 1980 roku. Oba te albumy muzyk w większości stworzył samemu grając na wszystkich instrumentach. W międzyczasie powstawały też inne albumy, z czego ostatni pt Egypt Station” na półki sklepowe zawitał dwa lata temu w 2018 r.

Najnowsza odsłona serii „McCartney III” pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Premierę zapowiedziano na 11 grudnia.